آموزش های مرتبط
دیدن تمام آموزش ها
آموزش ویژگی های جدید فتوشاپ ۲۰۲۱آموزش روتوش سریع پوست با حفظ بافت به کمک فتوشاپ

آموزش ایجاد افکت بوکه در فتوشاپ

سلام عرض می کنم خدمت دوستان عزیز من مهدی سلمانی نژاد هستم و امروز بنا به در خواست های مکرر شما دوستان عزیز تصمیم گرفتم آموزش جالب و کاربردی ساخت افکت بوکه در فتوشاپ رو باهم یاد بگیریم امیدوارم این موضوع براتون مفید باشه

بوکه چیست؟

بوکه (به انگلیسی: Bokeh) افکتی مات یا شکل هنری و زیباشناسانه برای عکاسی است که در نواحی خارج از فوکوس تصویر ایجاد می‌شود. بوکه با میزان تندی رنگ یا شارپنس تفاوت دارد، تندی رنگ اتفاقی است که در بالاترین نقطهٔ فوکوس رخ می‌دهد، اما بوکه بهترین موقعیت نقطه خارج از فوکوس را به نمایش می‌گذارد. بهترین لنز‌ها در حالت اتوماتیک نقاط نورانی خارج از فوکوس را بصورت دایره‌هایی با مرز مشخص و شارپ نشان می‌دهد، اما بوکه درست زمانی رخ داده است که لبه این دوایر نورانی محوشده باشد. عکاسان گاهی از تکنیک فوکوس سطحی برای نمایش بهترین نواحی خارج از فوکوس روی عکس استفاده می‌کنند.

بوکه اغلب، سایه‌روشن‌های گرد و کوچک پس‌زمینه است که بیشتر آشکار هستند، مانند انعکاس‌های زیبا از منابع نور که جلوهٔ خاصی به عکس می‌بخشند. البته افکت بوکه به سایه‌ روشن‌ها محدود نمی‌شود، مات شدن در تمامی نواحی خارج از فوکوس عکس رخ می‌دهد.

منبع توضیحات : ویکی پدیا فارسی

یک نظر ارسال کنید !